Koncepcja

KONCEPCJA to odbywajacy sie od 2009 roku festiwal artystycznych instalacji wizualnych, które po zmroku ozywaja w przestrzeni publicznej listopadowego Gdanska. NARRACJE powstały po to, by eksplorowac miejskie watki i konteksty oraz tworzyc nowe gdanskie opowiesci. Do 2011 roku program Festiwalu tworzyła niemiecka kuratorka, Bettina Peltz. W 2012 roku w drodze miedzynarodowego otwartego konkursu kuratorem NARRACJI został działajacy w Stanach Zjednoczonych Kanadyjczyk, Steven Matijcio, autorem programu NARRACJI 2013 był niezalezny nowozelandzki kurator, Rob Garrett, a w 2014 roku swoja koncepcje zrealizowali Anna Witkowska i Adam Witkowski. Kuratorka tegorocznej edycji NARRACJI (20-21 listopada 2015, Nowy Port) jest Anna Smolak.

Wróć do artystów

_Realizacja
Kuratorka _ Natalia Cyrzan
Produkcja_ Natalia Cyrzan, Anna Jankowska
Redakcja tekstów, www: Ola Halicka
Projekt graficzny_ Bang Bang Design
Webdev _ Łukasz Farysej, trustudio
Dokumentacja fotograficzna_ Dawid Linkowski, Art and Action Photography
Dokumentacja video_ kamery: Jarosław Klechowicz, montaż: Konrad Kulczyński

_Podziękowania
_Dla Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalanych oraz Stowarzyszenia Cruiseriders North – za możliwość realizacji Odcinka mizofonicznego na Szańcu Jezuickiem.
_Dla Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku za możliwość realizacji prób Wielkiej Orkiestry Mizofonicznej w Nowej Synagodze we Wrzeszczu.

_ Kontakt
Instytut Kultury Miejskiej _ ul. Długi Targ 39/40 _ 80-830 Gdańsk
Kontakt dla mediów _ Marta Bednarska, e-mail: marta.bednarska@ikm.gda.pl