FELIX KUBIN

Muzyka

Wielka Orkiestra Mizofoniczna_ elektronika, performance, sample, wokal

Kompozytor, autor sztuk radiowych, kurator i artysta multimedialny. Mieszka w Hamburgu. Tworzyć zaczął w wieku 12 lat – pierwsze  utwory Kubina utrzymane były w stylu eksperymentalnego elektropopu. W latach 90. zwrócił się ku elektroakustycznemu noisowi i wraz z Timem Buhre stworzył projekt Klangkrieg. W latach 1992-94 razem z Dada-Kommunistische Einheitspartei Deutschlands KED i z zespołem Liedertafel Margot Honecker współorganizował artystyczne interwencje polityczne. W 1998 roku Kubin zaczął produkować utwory w stylu futurystycznego popu, wtedy też otworzył niezależną wytwórnię płytową Gagarin Records.
Od 2001 roku pisze i produkuje radiowe sztuki teatralne, komponuje muzykę do filmów i spektakli. Na zaproszenie instytucji i uniwersytetów wykłada i prowadzi warsztaty w Europie, USA, Kanadzie, Południowej Ameryce. Jego muzyka ukazuje się nakładem takich wytwórni jak A-Musik, Dekorder and Minimal Wave.

http://www.felixkubin.com
https://www.youtube.com/watch?v=7M4RIeePO48
https://www.youtube.com/watch?v=tw1vRgRvr0o

Wróć do artystów

_Realizacja
Kuratorka _ Natalia Cyrzan
Produkcja_ Natalia Cyrzan, Anna Jankowska
Redakcja tekstów, www: Ola Halicka
Projekt graficzny_ Bang Bang Design
Webdev _ Łukasz Farysej, trustudio
Dokumentacja fotograficzna_ Dawid Linkowski, Art and Action Photography
Dokumentacja video_ kamery: Jarosław Klechowicz, montaż: Konrad Kulczyński

_Podziękowania
_Dla Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalanych oraz Stowarzyszenia Cruiseriders North – za możliwość realizacji Odcinka mizofonicznego na Szańcu Jezuickiem.
_Dla Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku za możliwość realizacji prób Wielkiej Orkiestry Mizofonicznej w Nowej Synagodze we Wrzeszczu.

_ Kontakt
Instytut Kultury Miejskiej _ ul. Długi Targ 39/40 _ 80-830 Gdańsk
Kontakt dla mediów _ Marta Bednarska, e-mail: marta.bednarska@ikm.gda.pl