Food Think Tank

Interwencje kulinarne

Kolektyw Food Think Tank tworzy kilkadziesiąt osób – są wśród nich szefowie kuchni, cukiernicy, naukowcy, studenci, artyści, rzemieślnicy, ceramicy, szklarze, projektanci, muzycy, filmowcy, performerzy, barmani, bariści, rolnicy, copywriterzy, informatycy i elektrycy. Choć na co dzień, każdy z nich zajmuję się czymś innym, to łączy ich brak barier, innowacyjność i zamiłowanie do niebanalnego jedzenia. Jako motto obrali stwierdzenie „Im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz”. W myśl tej idei tworzą niecodzienne projekty kulinarne, będące często zaskakującym dla odbiorców połączeniem sztuki, współczesnego designu i nowego spojrzenia na SMAK. Nie mieszcząc się w żadnych dotychczasowych formach kuchni, Food Think Tank tworzy swój własny nurt kulinarny o nazwie Korzeń, gdyż w swojej działalności wraca do tego co znane od wieków lecz często zapominane i zatracone w bylejakości i pośpiechu współczesnego życia. Stare formy wciąż poszerza o innowacyjne metody gotowania, skupiając się nie tylko na smaku, ale przede wszystkim na poruszeniu wszystkich ludzkich zmysłów. Czerpie przyjemność z uczenia się i przekazywania tej wiedzy innym, tworząc kuchnię i myślenie o niej na nowo – od Korzenia.

Podczas Odcinka mizofonicznego Food Think Tank zaprosi Was do samookaleczającego się stołu. Szukajcie go na pulsującej mapie mizofonicznego ucha. Dotykajcie – na własną rękę i odpowiedzialność. To będzie jadalny performance i re-enactment kolejnych faz mizofonicznej reakcji. Przejdziecie przez wszystkie etapy: od impulsu (TRIGGER), przez odruch fizyczny (REFLEX) i radykalną reakcję emocjonalną (EMOCJA) aż po samotność (IZOLACJA). Świadomie albo nie. W rolach głównych wystąpią Wasze usta i żołądki. Faktury, płyny, treści. Dźwięki słyszalne będą tylko od środka – chociaż wiele może wylać wylać się na zewnątrz… Smak okaże się ciężki do przełknięcia. Emocja zblokuje się językiem. Zaschnie Wam w ustach na widok cudzej śliny.

MENU
Zupa grzybowa z glonów
Naturalne dropsy elektryczne
Polimorficzna nalewka z tataraku
Leżakowana księżycówka drożdżowa

 

http://www.foodthinktank.pl/

Wróć do artystów

_Realizacja
Kuratorka _ Natalia Cyrzan
Produkcja_ Natalia Cyrzan, Anna Jankowska
Redakcja tekstów, www: Ola Halicka
Projekt graficzny_ Bang Bang Design
Webdev _ Łukasz Farysej, trustudio
Dokumentacja fotograficzna_ Dawid Linkowski, Art and Action Photography
Dokumentacja video_ kamery: Jarosław Klechowicz, montaż: Konrad Kulczyński

_Podziękowania
_Dla Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalanych oraz Stowarzyszenia Cruiseriders North – za możliwość realizacji Odcinka mizofonicznego na Szańcu Jezuickiem.
_Dla Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku za możliwość realizacji prób Wielkiej Orkiestry Mizofonicznej w Nowej Synagodze we Wrzeszczu.

_ Kontakt
Instytut Kultury Miejskiej _ ul. Długi Targ 39/40 _ 80-830 Gdańsk
Kontakt dla mediów _ Marta Bednarska, e-mail: marta.bednarska@ikm.gda.pl